Ortak Rüyalar Nedir?

 


Dünyanın dört-bir yanında yaşayan farklı din, dil ve ırklardan insanlar neden ortak rüyalar görür

İnsanların gördüğü rüyalarn kendi yaşantı biçimleri, edindikleri tecrübeler, inanışları, korkuları, ümit ve hayalleri ile ilişkili olduğunu, dolayısı ile her insanın gördüğü rüyanın birbirinden farklı ve eşşiz olduğunu söyleyip duruyoruz. Hatta rüyasında aynı simge ve şekilleri gören insanlar için bile bu simge ve şekiller kendi içinde bulundukları şartlar ve ruh haline bağlı olarak farklı şeyler ifade edebilir. Öyleyse insanlar neden dünyanın çok farklı bölgelerinde, birbirlerinden farklı inanç ve yaşayışta, birbirlerinden farklı diller konuşurken ve birbirlerinden farklı ırklara mesup oldukları halde ortak rüyalar görebilmektedir?


Şüphesiz bunun en başlıca sebebi; her şekilde ortak olduğumuz "insan olma" olgusudur. Bunun yanı sıra insanlar birbirlerinden ne kadar farklı ve kadar uzak olsalar da, bir bakıma aynı yaradılışa ve beyin fonksiyonlarına sahiptirler ve içinde bulundukları durumları ve yaşadıkları korku ve endişeleri, besledikleri ümit ve hayalleri beyin aynı şekilde örnekleme ve betimleme eğilimindedir.

İnsanlar nerede olurlarsa olsunlar, kendilerinden sakladıkları şeyler, başkalarının öğrenmesinden korktukları sırları, geleceğe yönelik umut ve hayalleri ya da kaygıları vardır. Bu kaygıları ortaya çıkaran ortak kaynaklar için insan beyni aynı imgeleri ve şekilleri kullanarak yine ortak bir şekilde betimler. Bu sebepledir ki insanlar ortak rüyalar görmüşlerdir ve görmeye de devam edeceklerdir.

Bu bölümde bu ortak rüyaların neler olduklarını ve genel olarak nelerden kaynaklandığını bulacaksınız.
Ortak Rüyalar Nedir? Ortak Rüyalar Nedir? ParanormalTR Dünyanın dört-bir yanında yaşayan farklı din, dil ve ırklardan insanlar neden ortak rüyalar görür İnsanların gördüğü rüyalarn kendi yaş... 4.5 5

Hiç yorum yok:

Copyright © Paranormal Olaylar. All Rights Reserved