Tarot Yıkılan Kule Kartı

 


Tarot Yıkılan Kule Kartı
Tarot Yıkılan Kule Kartı Düz anlamı: Anlaşmazlıklar ve beklenmeyen felaketler. Sefalet, keder, rezalet, fakirlik. Eski bilginlerin çökmesi. Yararlı sonuçların, ancak kötü bir olaydan sonra ortaya çıkması. Bu kart ters olduğu zaman kuvvetlidir.

Tarot Yıkılan Kule Kartı Ters anlamı: Zulüm, sıkıntı, baskı, kendini bozma ve yıkma. Hapis ve kaçınılmaz dert.

Yıkılan Kule kartında, bir yıldırımın isabeti ile yıkılan bir kule etrafa saçılan insanlar görülür.Anlatılmak istenen, eskimiş düşüncelerin yıkılması, cahilliğin ve materyalizmin manevi gerçekler karşısında çökmesi simgelenmekte-dir. Kulenin üzerinde görülen taç, materyalist düşünceyi belirler. Bazı yorumlarda, bu karta, "yıkılan kule" yerine Tanrının Evi denmektedir. Önceki kartın aksine, yani karanlıkların efendisi Dionisos'a karşıt olarak, ışığın kaynağı ve Tanrısı olan Apollo'ya atfedilmiştir. Arabik sayı sistemine göre, kartın toplam sayısı olan 7, kudretin ve pozitif gücün simgesidir. Bir diğer tanımda, kulenin tepesine gelen yıldırımın Tanrı'dan veya cennetten geldiği belirtilir. Sonuç olarak, geçerli realiteye olan dinamizmin kaybedildiği anlatılmaktadır.
Tarot Yıkılan Kule Kartı Tarot Yıkılan Kule Kartı ParanormalTR Tarot Yıkılan Kule Kartı Düz anlamı: Anlaşmazlıklar ve beklenmeyen felaketler. Sefalet, keder, rezalet, fakirlik. Eski bilginlerin çökme... 4.5 5

Hiç yorum yok:

Copyright © Paranormal Olaylar. All Rights Reserved