Parapsikoloji Vakfı

 


Parapsikoloji Vakfı tarafından 1951 yılında kurulmuş merkezi New York'ta olan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Durugörü dalında parapsikolog olarak çalışmalar yapan (medyum) Eileen Garrett ve ABD temsilciler Meclisinin üyesi olan ve adına hemşire okulu da bulunan Frances Payne Bolton tarafından kurulmuştur. Vakfın ana merkezi New York'tur.

Onlar paranormal alanında kesin güvenilir araştırmalar yapıp , burslar veriyorlar.Ayrıca , organizasyon işlerinden elde edilen kazançla Greenport, Eileen J. Garrett Kütüphanesi kurulmuştur.

Garrett , ruhun varlığının bilimsel olarak ispat etmek amacı ile örgütü kurmuştur.

Mevcut icra müdürü Lisette Coly, Garrett torunudur. Fransa da vakfın organizasyonları için bir konferans merkezi vardır. Saint-Paul-de-Vence kasabası bir çok sayıda konferansa ev sahipliği yapmıştır. Hali hazır da vakfın merkezi York tur. Örgütün 200 tane aktif görevde olan araştırmacıları vardır.Bu sayım 2001 yılı itibari ile yapılmıştır. Örgütün kendi yayınladığı yayın ;’’ Parapsikoloji Dergisi ‘’ dir.
Parapsikoloji Vakfı Parapsikoloji Vakfı ParanormalTR Parapsikoloji Vakfı tarafından 1951 yılında kurulmuş merkezi New York'ta olan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Durugörü dalında paraps... 4.5 5

Hiç yorum yok:

Copyright © Paranormal Olaylar. All Rights Reserved