Baoding Küreleri

 


Baoding Küreleri
Baoding Küreleri Nedir? Baoding Küreleri Kullanılış Amacı ve Hakkında Bilgi: Çin'de Ming hanedanlığı (1368-1644) döneminde Heibei eyaletinin küçük bir kasabası olan Baoding yöresinde icat edildiği düşünülen ve genelde metalden yapılma bir çift küre.

Baoding'de küreler ilk yapımlarında kullanılan demir sebebiyle Demir küreler olarak adlandırılmaktaydılar. Kürelerin kullanımı yaygınlaştıkça ve metal işleme geliştikçe yapılış metotları da değişkenlik geçirdi. Günümüzde çoğu Baoding küreleri içinde oynattıkça ses çıkaran bir çanın bulunduğu içi boş kürelerden oluşmaktadır.

Pirinçten yapılma küreler düştüklerinde kırıldıklarından gündelik kullanım için uygun değillerdir buna karşılık egzersiz amaçlı yapılan Baoding küreleri demir, çelik veya tungsten karpitden imal edilmektedir.

Baoding Küreleri Kullanılış Amacı
Geleneksel Çin tıbbına göre Baoding küreleri elde döndürülerek bedenin iç organlarıyla (kalp, karaciğer, dalak, akciğerler, böbrekler, safra kesesi, mide ve bağırsakları da içermekte) bağlantısı olan Jingluo meridyenindeki Aku noktalarını uyarak bu organları canlandırmaktadır. Daha açık etkisi kürelerin döndürülmesiyle el eklemlerinin çalıştırılması ve bilek ve ön koldaki kimi çalıştırılmayan kasların kullanılmasını sağlamasıdır.
Baoding Küreleri Baoding Küreleri ParanormalTR Baoding Küreleri Nedir? Baoding Küreleri Kullanılış Amacı ve Hakkında Bilgi:   Çin'de Ming hanedanlığı (1368-1644) döneminde Heibei ey... 4.5 5

Hiç yorum yok:

Copyright © Paranormal Olaylar. All Rights Reserved