Mutluluk Nedir? Mutluluk Kavramı

 


Hepimizin hayatında iyi günler de, kötü günler de olabiliyor. Moralinizi sıfırlamak çok kolay, bunun için dün bugünden çok daha iyi idi,ben beceriksizin biriyim, herkes den daha mutsuzum… Gibi düşünceler geçirmeniz yeterli beyniniz den ;bunların hepsi düşünce kirliliğidir insanı mutsuz eder moralini bozar ister istemez omuzlar çökük baş hafif öne düşer …İşte bunlar kişinin motivasyonunu düşürücü olgulardır. Elinizdekinin kıymetini bilmenizi engelleyen, ulaşılabilir 
h edeflere ve mutluluğa erişmek için harekete geçmenize mani olan “bölücü ve yıkıcı” fikirlerdir.

Bunlardan kurtulmanız da zihninizi arındırmada ilk yapacağınız vücut duruşunuzu düzeltmektir.Ayak tabanlarınız tam yeri kavrayacak şekilde bastırın omuzlarınızı dik yapın bu hareket otomatik olarak başınızın da dik durmasına etken olacaktır.İçinizdeki çöküklüğü biraz olsun alacaktır.

Yanlış karşılaştırmalardan kaçının.Ben ne kadar şansızım üniversiteyi kazanamadım yerine …,arkadaşım kazanamayıp işe girdi benim daha iyi hazırlanmam için şansım var diye kendinize telkin de bulunun, ki çevremizde çok sık rastladığımız bir olaydır. Kıyaslamalarınız olumlu ve cesaret verici olmalıdır.


Kimse yalnız yapamaz her ne kadar ‘’ben yalnız yaşamaktan hoşlanırım’’ denilse de, bir insan bir zaman zarfından sonra yanında çevresinde güvenebileceği iki laf edebileceği (en azından ) insanlar arar.Burada dikkat etmeniz gereken ‘’iyi arkadaşlıklar ‘’ kurmanızdır.Çevrenizde bir sürü insanın olmasından ziyade dürüst gerçek dostların olmasıdır.Size saygısı olan ve sizin de ona saygınız olabileceği insanlar ….

Mutluluğun ne akıl ne de ahlakla ilgisi vardır, özü bakımından büyülü bir nesnedir mutluluk; insanlık yaşamının erken dönemine, insanlık merdiveninin ilk gençlik basamağına özgüdür. Perilerin armağanlara boğduğu, Tanrıların şımarttığı naif-mutlu kişi ussal incelemelere uygun bir konu değil, bir simgedir, kişisellik ve tarihselliğin dışında bir konumu vardır.
Beyninizden negatif düşünceleri çöpe atın nefes alıyorsanız hala üm,diniz var demektir her şey için, en başta da kendinizi geliştirmeniz için !
Mutluluk Nedir? Mutluluk Kavramı 4.5 5 Kybalion Hepimizin hayatında iyi günler de, kötü günler de olabiliyor. Moralinizi sıfırlamak çok kolay, bunun için dün bugünden çok daha iyi idi,ben ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Paranormal Olaylar. All Rights Reserved