Lucid Rüya Nedir?

 


Lucid Rüya
Birçok kişinin belkide defalarca kez deneyimlediği fakat bunun isim veya işlevinin hiçte farkında olmadığı bir durumdur. Rüya gördüğümüz zaman rüyada olduğumuzun farkına vardığımız durumuna Lucid Rüya adı verilir.


Lucid rüya görmek için çaba harcanması bunun gerçekleştrilmesinin zor olduğu sonucunu verir. Fakat bunu yapmak için birçok teknik oluşturulmuştur. Normalde gördüğümüz rüyaları çok nadir hatırlarken istenildiği takdirde görülen rüyaları her gün hatırlanabilir kılınabilir. Buda lucid rüyaları araştırırken edinilen yeni bilgilerden etkilenerek tetiklenebilir.

Sabah gözünüzü ilk açtığınızda, gece görülen rüyalar gözden geçirilmeye başladığı takdirde akşam yatmadan önce sabah görülen tüm rüyaları hatırlama konusunda niyet edildiği zaman daha net hatırlanabilir. Tabi bu çok uzun süre uygulanacak olup her şeyin kendiliğinden olacağı bir durumdur. Ve artık hiç bir şey yapmadan hemen hemen her gün rüya görüp bu rüyalar hatırlanabilir.


Tüm bunlar gerçekleştiğinde dünyadan çok rüya aleminde kalma isteği oluşur ve dünya realitesinden uzaklaşılıp, depresif bir hale gelinebilir. Yani artık bu dünyada yaşamaktansa uyanmamayı tercih etme durumu söz konusu olabilir. Sürekli uyumak istenilir. Her gün görülen rüyaları hatırlayıp fakat buna rağmen rüya görmenin çok üzerine düşmemeye çalışılarak aradaki dengeyi kurmak gerekir. Ki bu sayede dünya gerçekliğinden kopulmaz.

Lucid Rüya’nın güzel yönlerinin yanı sıra sakıncalı olabilecek taraflarıda mevcuttur. Bu sakıncalar da dengeyi kurmamakla ortaya çıkar. Uyku düzeninin bozulması, dünyadan kendinizi soyutlamak, mutsuzken gerçek dünya değilde sanal dünyanın cazip gelmesi, beyin sürekli meşgul olduğu için çok fazla yorgunluk hissinin oluşması bu sakıncalar arasındadır.

Belki de bu dünya realitesi bir düş, ama rüya olarak gördüklerimiz aslında gerçektir.
Lucid Rüya Nedir? Lucid Rüya Nedir? ParanormalTR Birçok kişinin belkide defalarca kez deneyimlediği fakat bunun isim veya işlevinin hiçte farkında olmadığı bir durumdur. Rüya gördüğümüz z... 4.5 5

Hiç yorum yok:

Copyright © Paranormal Olaylar. All Rights Reserved