Namba Dini ve İnançları

 


Namba Dini Güney Pasifik ´ te Malekula adasında yaşayan İlkel Nambalar kabilesinin dinidir. Namba ´ lar kabile erkeklerinin cinsel organlarını örtmek için kullandıkları püsküle namba denildiğinden dolayı bu ismi almışlardır ve ilkel bir yaşam sürerler. Kabile Büyük ve Küçük Namba ´ lar olarak iki gruba ayrılırlar.Namba ´ lar, tabiat üstü güçlere inanmaktadırlar. Bunların en üstünde, her şeyin yaratıcısı ve yönlendiricisi Tana adı verilen bir yüce kudrete inanmaktadırlar. Bunun yanında iyi ve kötü ruhların her zaman kişilerin çevresinde bulunduğu ve her davranışı kontrol ettiğine inanırlar.

Hastalık bela ve ölümlerin sebebi kötü ruhlardır . Kişinin hastalanması; vücuduna kötü ruhun girmesiyle, kabile törelerine uymamakla veya kabile reisine saygısızlıkla açıklanmaktadır. Ölüm, kötü ruhların en ağır cezası olarak değerlendirilmektedir. Ölüm törenleri sıradan insanlar ve kabile reislerine göre farklılık göstermektedir. Reislerin iskeleti gömülmeden bırakılmaktadır. Ölümden sonra yüz gün süreyle yas tutulmaktadır.
Namba Dini ve İnançları Namba Dini ve İnançları ParanormalTR Namba Dini Güney Pasifik ´ te Malekula adasında yaşayan İlkel Nambalar kabilesinin dinidir. Namba ´ lar kabile erkeklerinin cinsel organları... 4.5 5

Hiç yorum yok:

Copyright © Paranormal Olaylar. All Rights Reserved