Majikal Meditasyonlar

 


Meditasyonlar dönüşüm sürecinin anahtarıdır. Birçok menfi ruhani ve psikolojik alışkanlıkların kökü zihinsel alışkanlıklarda ve deneyimlerdedir. Meditasyonlarla zihinsel dönüşüm ruhani ve majikal değişim için harika bir araç olabilir.

İlk meditasyon benzersizdir ve istediğiniz herhangi bir ortamda yapılabilir. Amacı başka bir insanın bakış açısını, özellikle bu bakış açısının ruhani özünü anlamanıza yardımcı olmaktır. Başka majisyenlerle çalışırken ikiniz arasında güçlü bir bağ kurmak ve majikal çemberi güçlendirmek çok önemlidir. Arkadaşlar, aşıklar ve hatta tümüyle yabancı insanlar arasında bile kullanılabilir. İkinci meditasyon dizisi sağlık ve refah, İlahi olana yaklaşmak, majikal gelişme kaydetmek gibi ruhani faydalar gibi dünyevi yararlar içindir.

İlk meditasyon için siz ve arkadaşınız gürültüsüz, dikkat dağıtan şeyler olmayan bir oda bulmalısınız. Işıkları karartmanız veya sadece mum ışığı kullanmanız yeğdir. Ayrıca çok keskin olmayan bir tütsü de kullanabilirsiniz. Karşılıklı olarak bağdaş kurarak yere oturun. Eğer bağdaş kuramıyorsanız size rahat gelen başka bir pozisyonda oturun. Tek şart ikinizin de rahat oturması ve dizlerinizin birbirine değmesidir. Her ikiniz de avuç içlerinizi önünüze uzatmalısınız. Avuç içlerinizi birbirine değdirin. Alnınız değecek şekilde başınızı hafifçe öne eğin. Özellikle üçüncü gözünüzün, kaşlarınızın üstündeki noktanın değmesi önemlidir. Dizleriniz, elleriniz ve alınlarınız birbirine değdikten sonra bir gevşeme alıştırmasına başlayın. İyice gevşedikten sonra küçük parmağınızla zihinsel transferin başladığını işaret edin. Bütün bilincinizi ve dikkatinizi üçüncü gözünüz üzerine odaklayın. Geri kalan her şeyi unutup yalnızca üçüncü gözünüze dikkat kesilin. İkinizin üçüncü gözünün tek bir üçüncü gözü dönüştüğünü hissedin. Kendinizi bir kapının önünde dururken imgeleyin. Bu kapı arkadaşınızın üçüncü gözüdür. Bilincinizin bu kapıdan geçtiğini hissedin. Sanki sadece üçüncü gözünüzde mevcutmuşsunuz gibi bütün bilincinizin ve farkındalığınızın burada toplandığını imgeleyin. Kendi üçüncü gözünüze değil, eşinizin üçüncü gözüne odaklanın. Şimdi bilincinizi yavaş yavaş yeni bedeninize, yeni kollarınıza, yeni bedeninize, bacaklarınıza ve ayaklarınıza dağıtın. Bu yeni bedeni kendi bedeniniz gibi hissedin, bu yeni bedenden başka bedeniniz yok. Geldiğiniz beden artık size ait değil. Bu yeni bedenin duygularının ve hatıralarının, bunlar sanki size aitmiş gibi bilincinize akmasına izin verin. Daha önceki alıştırmalarda geliştirmiş olduğunuz zihinsel duyularınızı kullanın. Bırakın duygular size ele geçirsin, onlar şimdi sizin duygularınız. Artık bu kişi olduğunuza hiçbir kuşku duymayın. Siz her zaman bu kişiydiniz. Her zaman bu bedene sahiptiniz. Her zaman bu duygulara ve hatıralara sahiptiniz.

Hazır olduğunuzda bedeniniz nasıl terk ettiyseniz, aynı şekilde acele etmeden ona geri dönün. Transferin gerçekleşeceğine dair aranızda bir işaret belirlemiş olmalısınız. Bilincinizin şimdi içinde bulunduğunuz bedenin üçüncü gözünde toplandığını imgeleyin. Eski bedeninize doğru harekete geçin. Hareketi ve geçişi hissedin. Bedeninize döndükten sonra ziyaret ettiğiniz bedene yaptığınız gibi onun kontrolünü alın. Bu olduğunda yavaş yavaş üçüncü gözlerinizi birbirinden ayırın. Sanki birbirine yapışmış ve zorla ayrılıyorlarmış gibi bir his olmalıdır. Ayrılma sırasında ani bir hareket yapmayın, yavaş yavaş ve nazikçe ayrılın. Tümüyle ayrıldıktan sonra yavaş nefes alıştırması yapın. Yanınızda getirdiğiniz ve geride bıraktığınız ruh özünü ruhunuza katmak için kendinize süre tanıyın. Bundan sonra eşinizle düşüncelerinizi, duygularınızı ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu alıştırmayı ne kadar çok yaparsanız o kadar etkili olacaktır.

Bir sonraki meditasyon serisi haftanın günlerine ayrılmıştır. Her biri yarım saatinizi alacaktır ve uzun süre uygulandıklarında etkililikleri artacaktır. Bu meditasyonlar hayatınıza güzellik, sağlık, zenginlik, neşe ve zeka getirmek için tasarlanmışlardır. Bu özelliklerden her biri başka bir güne aittir. Altıncı gün içsel odaklanma günüdür. Majikal enerji bedeni, içsel gelişim ve benzeri konulara ayrılmıştır. Yedinci gün her zaman Işık’la karıştığınız, sevgi duygularına gark olduğunuz İlahi olanı temaşa etmeye ayrılmalıdır. Pazar günü güzelliğe, pazartesi zenginliğe, Salı sağlığa, Çarşamba akla, Perşembe neşeye ayrılmışır. Böylece içsel gelişim Cuma gününün, İlahi Olan ise Cumartesi’nin konusudur.

Bu meditasyonlar çeşitli teknikleri birleştirdiği için başka popüler yöntemlerden ayrılmaktadır. Daha ziyade zihninizi ruhani bedeniniz üzerine odaklayarak çalışmaktadırlar. Bu meditasyonlar için nefes alıştırmalarını, gevşeme egzersizlerini, görselleştirme becerisini, savrulmadan bir fikir üzerine odaklanma zihinsel becerinizi kullanmanız gerekecektir. Her günlük meditasyon en az bir ay boyunca günde iki defa uygulanmalıdır, en yüksek verim elde etmek için ise günde dört kez uygulanmalıdır. Meditasyon için etkili süre nefes alıştırmaları da dahil olmak üzere yarım saat ile bir saat arasında bir süredir.

Sağlık örneğini alalım. Rahat bir pozisyonda oturun ve nefes alıştırmalarını yapın. Sessizce yüksek, net ve güçlü bir sesle “Sağlıklıyım,” deyin. Dikkatiniz bu onaylama cümlesindeyken bedeninizi istediğiniz sağlık halinde imgeleyin. Yüzden başlayarak bedeninizin her yerini görün. Bedeninizin yeni, istediğiniz hale girdiğini bilin ve hissedin. Şimdi gözleriniz kapalıyken bedeninizi karşınızda tam bir sağlık halinde tıpkı bir güneş gibi parlarken hayal edin. Başka bir şey düşünmeye başladığınızda, kızmadan, “sağlıklıyım,” deyin ve inançla imgelemeye yeniden başlayın.

Aynı yöntemler diğer beş dikkat noktasına da uygulanabilir. Örneğin güzellikte bedeninizi aradığınız formda görmekle yetinmeyip ayrıca sağlıklı olduğunu imgelemeniz gerekir. Karşınızda şaşırtıcı bir güzellikle duran kendinizin ideal imgenize odaklanmalısınız. Bütün ayrıntıları dahil edin ve resmi mümkün olduğunca canlı kılın. Nefes alırken tekrarlayın, “Ben güzelliğim,” durmayın. Zihninizin imge ve onun gerçekliğinden uzaklaşmasına izin vermeyin. Herhangi bir kuşku veya tereddüt olmadan imgenin sizin şimdi göründüğünüz hal olduğunu düşünün. Bu olumlu güçlendirme mesajı değişim mekanizmasını harekete geçirecektir. Bazı insanlar ruhani güzelliğin fiziksel güzelliği etkilediğine inanmazlar. Bununla ilgili kişisel bir tecrübemizi paylaşalım. Frances elli küsur yaştadır. O şaşkınlıkla yirmili yaşlarda erkeklerin onun peşine düştüğünden bahsediyor. Bu bize şaşırtsa da üzerine fazla düşünmüyoruz. Frances pratik yapmaya başladığından beri Nineveh çeşitli vesilelerde gizemli bir olaya tanık oldu. Bu olaylar evde oturup konuşurken veya yolda yürürken olmuştur. Nineveh, bazen Frances’e baktığında güzellikle dolup taşan yirmili yaşlarında genç bir kadın görür. Onun yüzünden taşan güzellik ve ışık Nineveh’i birkaç dakika boyunca büyüsü altına alır. Bu durum yalnızca Frances’in majikal çalışmasından değil, ama aynı zamanda onun genç ruhani bedeninden kaynaklanmaktadır. Güzellik bakanın gözlerindedir ve bakan iki şey görür: fiziksel özellikler ve ruhani bedenin tecellisi. Aynı şeyler meditasyonda dikkatin yöneltileceği şeylerdir.

Yukarıda bahsedilen görselleştirmeler üzerinde iki, üç yıl çalışmak psikolojinizde ve doğanızda devasa bir değişim yaratacaktır. İnsanların pahalı zenginlik seminerlerine katılması, ardından da gelen faturalar, gelir ve benzeri konularda endişeler yaşaması çok yaygın bir şeydir. Zihninizin yoksulluktan ziyade zenginliğe odaklanması çok önemlidir. Bu var oluş biçimi ihtiyaçlarınızı karşınıza çıkaracaktır. Para hakkında kaygılanmak bu hali olumsuzlar ve zenginliğin tersini yaratır. Zihinsel majinin en işe yaradığı ve en etkili olduğu yer burasıdır. Etkilerine bakıp bu alıştırmaların basitliğine aldanmayın. Ayrıca bu sanatta azmin başarının anahtarı olduğunu unutmayın. Maji her zaman şimşek gibi olup biten bir şey değildir. Yirmi yıl boyunca “keşke şöyle olsaydı” diye kaygılanıp depresyonlar ve üzüntüler yaşamaktansa iki yıl bu çalışmaları yapın.
İlahi Temaşa kısmında bu alıştırma biraz değişmektedir. Burada karmaşık bir imgelemeye gerek yoktur. Her gün iki, iki buçuk dakikanızı dağılmayan bir dikkatle İlahi olanın aşkı üzerine meditasyon yaparak bu aşkı hissederek kendinizi saf Işık’la çevrilmiş hissederek geçireceksiniz. Özel olarak bu meditasyona ayrılan günde, meditasyon yarım saatlik normal süresinde yapılacaktır. Bir yıllık bir imgeleme rejiminin ardından Işık ve İlahi varoluş üzerine meditasyonu yarım saatten günde üç defaya uzatabilirsiniz. Birkaç ay sonra meditasyonu birer saatten günde iki defaya çıkartabilirsiniz. İkinci yılı bitirdikten sonra gün içinde sizin için uygun olan bir saate alın meditasyonunuzu. Işık’ı imgelediğiniz vakit sadece bir mum ışığı veya beyaz ışık imgelemekle yetinmeyin. Işık Kutsallık hissiyle ve İlahi olanın her tarafınızı çevreleyen mevcudiyetinin farkındalığıyla imgelenmelidir. Kutsallığı ve mukaddesatı hissedin. Mistik hallerle ilgili çok az tecrübesi olanlar için bu biraz zor olabilir. Bütün varlığınızı İlahi olana ve ona karşı duyduğunuz aşka odaklayın, öyle ki en azından iki buçuk dakika gibi bir süre boyunca herhangi başka bir duygu veya düşünceye kapılmayın. Uygulama yaptıkça bu hali daha kolay hissedeceksiniz. Bu alıştırmanın amacı bizi fiziksel halden daha ruhani bir hale yükseltmektir. İlahi aşk dönüşümün ve bütün ruhani operasyonların köşe taşıdır. Uygulama vaktiniz arttıkça insanlar yüzünüzde güçle parlayan Işık’tan bahsetmeye başlayacak ve ruhani becerilerinizi inanılmaz ölçüde artacaktır.

Bu meditasyonların gününüzün epey kısmını kaplayacağını düşünebilirsiniz. Bununla birlikte bu program sadece belli bir süre boyunca yapılacaktır, bir veya iki yıl sonra ayrılan zaman epey bir azaltılabilir. Ruhani kaslarınız daha gelişmiş olacağı için istenilen hallere ulaşmak ve bu hallerde kalmak daha az zamanınızı alacaktır. Yine de süre size fazla geliyorsa, önce gününüzü nelere harcadığınıza bakın. Bu meditasyonların ömür boyu sürecek olan fiziksel ve ruhani etkileri devasa ölçülerdedir. Sağlam bir temel yoksa ruhanilik yalnızca bir entelektüalizmdir. Bu alıştırmalarla Işık’ın içine süzülebilir ve hayatınızı daha iyiye doğru değiştirebilirsiniz. Bunlar yalnızca ruhani gelişimin değil, aynı zamanda hayata egemen olmanın anahtarladırlar. Bu kitapta daha sonra öğreneceğiniz majikal teknikler bunu daha da güçlendirecektir. İlk adım imgeler dünyasına yeni sizin tohumunu atmaktır. Elde ettiğiniz faydaların paha biçilmez olduğunu göreceksiniz.

Bu bölümde sanatın ilkelerini gördük. Bunlar hiçbir şekilde burada sayılanlardan ibaret olmasa da, size başlangıç yaptırmaya yetecek kadar ilke var. Yolculuğunuzun ikinci adamında sanatımızda kullanılan kutsal isimleri, ruhani varlıkları ve hiyerarşileri konuşacağız. Burada yazılanlara tekrar tekrar başvuracağımız için önümüzdeki iki bölümü atlamamanızı tavsiye ederim. Onları dikkatle okuyun, iyice öğrenene kadar tekrar tekrar bakın.

Özellikle ilk yöntem son derece başarılı , iki yada daha fazla kişi ile yapılmasının sebebi kişiler arası etkileşim ve enerji dengesini kullanabilmek . bu etkileşim majisyenler için önemlidir zira tek başına yapılmayan ritüeller de kaç kişi olursa olsun Tek olabilmek çok önemlidir...
Majikal Meditasyonlar Majikal Meditasyonlar ParanormalTR Meditasyonlar dönüşüm sürecinin anahtarıdır. Birçok menfi ruhani ve psikolojik alışkanlıkların kökü zihinsel alışkanlıklarda ve deneyimlerde... 4.5 5

Hiç yorum yok:

Copyright © Paranormal Olaylar. All Rights Reserved