51. Bölge Olayı Nedir?

 


51. Bölge, Las Vegas'ın 153 km. kuzeyinde, Groom Dry Lake yakınında olup Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri Sahası ile çevrelenmiştir. En yakın yerleşim birimi, hemen kuzey sınırında bulunan Rachel kasabasıdır. 51. Bölgenin içinde bulunduğu arazi 76 km. karedir ve bu ebat Connecticut Eyaletinden biraz küçük olup, Lübnan'dan ise biraz daha büyüktür.

Bu bölgede çekilen fotoğraflar 51. Bölgenin yalnızca birkaç hangar ve çeşitli küçük yapılardan oluştuğunu gösterse de, bir çok insan, orada, yerin altında çok önemli ve geniş bir kompleksin bulunduğunu bilmektedir.

51. Bölge yıllarca ordunun U-2, SR-71 ve F117A Hayalet Uçak gibi çok gizli hava araçlarının test sahası olarak kullanılmıştır. Son yıllarda, 51. Bölgenin hemen güneyinde, Papoose Dry Lake yakınında yer alan ve S4 Bölgesi olarak bilinen yerde, ele geçirilen uzaylı araçlarının tekrar işlemden geçirilerek test uçuşlarına çıkarıldıklarına dair çok ciddi kanıtlar vardır.

Groom Lake Basein Fonksiyonu

Groom Lakedeki üs, gizli helikopterlerin en son jenerasyonu için Amerikanın geleneksel test alanı olmuştur. U-2 , YF-12A , F-117A topluma açıklanmadan çok önce burada test edilen uçuslardır.

Amerikan Hükümeti önceleri bu üssün varlığını kesinlikle kabul etmemekteydi, fakat daha sonra Sovyet uydusu tarafından çekilen üssün fotoğrafları başına sızdırılınca Amerikan Hükümeti üssün varlığını kabul etmek zorunda kaldı fakat bu üste yapılan çalışmaları ve projeleri Ulusal Güvenliği ilgilendirdiği için açıklamayacağını bildirdi.. Genel söylentiler ve üste çalışmış üst düzey askeri ve sivil yetkililer ve de en önemlisi üs içinde gizli projelerde çalışmış bilim adamlarının itirafları, üste, havacılık izlemeleriyle Aurora denilen ultra-yüksek hızlı casus uçak, bir çok çeşit, insan bulunmayan havasal keşif araçları, gizli helikopterler ve F-117A için bir yer değiştirme gibi bir çok olası yeni çok gizli uzay araçlarından ve dünya dışı kaynaklı projelerin üretildiğine dair bilgilerini doğrulamaktadır.

Fakat Groomdaki çoğu aktivite, sadece askeri esas kadrodaki kimseler yararına dünyasal silahları ve sistemleri test etmektedir.

51. Bölge ve Ufolar ile İlgisi

Bu bölge, test uçuşlarının yapıldığı UFO gözlemleriyle doludur. Evet 51. Bölge'de, basta 1947 Roswell'de düşen UFO enkazı olmak üzere, birçok olayda ele geçen UFO enkazları ki bunların en az 9 tane olduğu söylenmekte, bölgedeki yeraltı hangarlarında tutulmakta ve bunlar üzerinde bilimsel ve teknolojik amaçlı araştırmalar yapılmaktadır.

Bob Lazar askeri yetkililer tarafından Los Alamos'tan 51. Bölge'deki S-4 denilen bir alanda, Groom Lake'in güneyindeki Papoose Lake'de bir askeri üste dünya dışı kaynaklı uçan cisimlerin teknolojisi ve propulsion sistemlerini çözmesi için getirilen bilim adamlarından biridir. Lazar dediğine göre, kendisi ele geçmiş olan bir UFO'nun reverse engineer tersine mühendislik" ile ilgili kısmında çalışmış, fakat orada bulunduğu süre içinde hiç dünya dışı varlıkla karşılaşmamıştır.

Lazar'ın iddia ettiği eğitimsel belgeler kesinlikle doğrulanmış ve üste çalıştığı, vergi ve maaş bildirisinden de doğrulanmıştır. Lazar'ın bu konuda 1989 yılında kendini basın ve televizyonlar aracılığıyla deşifre etmesinin nedeni öldürülme korkusundandır. Çünkü kendisi, en yakın arkadaşına çalıştığı gizli projeleri anlatmış ve bir gece arkadaşıyla birlikte 51.Bölge'nin etrafında gizlenerek arkadaşına gece 03'ten sonra talim yapan UFO'ları izlerken, güvenlik timlerine yakalanmışlar ve 3 gün ve gece boyunca sorguya çekilmişlerdir. Öldürülme korkusuna kapılan Lazar çareyi kendini deşifre etmekte bulmuş ve ilk önce Las Vegas Tv'den ünlü programcı George Knapp olmak üzere, CNN Larry King'te dahil birçok Kanala çıkmıştır.

Lazar'ın bu akıllı davranışı hem hayatının kurtulmasına hem de Amerka'nın yıllardır tüm Dünyadan gizlediği 51. Bölge'nin deşifre olmasını sağlamıştır. Lazar, iddialarını ilk olarak televizyon röportajlarında yaptığı için, bir çok meraklı kişi, uçan uzay araçlarının, UFO'ların parıltısını yakalamak için üsse en yakın kamu alanlarına gelmeye başlamışlar. Bir çok insan burada UFO gözlemlemiş ve hatta bazıları manevralar yapan bu ışıklı cisimleri filme almayı başarmıştır. Bu görüntüler dünya televizyonlarında birçok belgeselde gösterilmiştir..( Türkiye'de de UFO Gerçeği programlarında da bu görüntülere yer verilmiştir.)

Ziyaretçiler Nereye Gidiyor?

Las Vegas'dan 130 mil kadar uzaklıkta, işsiz Nevada Otoyolu 375;de Mile Marker LN 29.5 de, yöreden bir çiftçi tarafından kullanılan tek bir posta kutusu vardır. Black Mail Box (siyah posta kutusu [şimdilerde beyaz] ), bu geniş otobandaki tek sınır noktası olduğu için burası, inançlı insanların geldiği yerdir. Bu sınırın öte tarafı olan 51. Bölge topraklarına giriş kesinlikle yasaktır. Etrafa girilmez ve güvenlik güçleri girenleri öldürme yetkisine sahiptir yazılı büyük levhalar vardır ve her taraf güvenlik kameralarıyla çevrilmiştir. Ne karadan ne de havadan bu çok gizli üssün 30 mil etrafına hiç kimse yaklaştırılmamaktadır.

Sınıra yakın olan kamu alanında 51. Bölgeyi uzaktan görebilen iki görüş noktası bulunmaktadır: Bunlar, White Sides ve bir ziyaretçinin yasal olarak görebildiği bir hava kuvvetleri üssü bulunan Freedom Ridge'dir. Belli bir uzakliktan Tibakoo Peak Dagindan, hala üssü görebilirsiniz. Fakat issiz, çamurlu bir yolda 1 - 1 buçuk saatlik yorucu bir yolculuğu göze almalısınız.

Cammo Dudes Nedir?

Bu, çok gizli askeri sınır devriye gezen, adı bilinmeyen özel güvenlik gücü için bulunmuş bir takma isimdir. Onlar rozetsiz ve tedbil-i kıyafet gezerler, beyaz veya siyah Cherokee jeepler kullanırlar. Sınıra birkaç mil yaklaşan her ziyaretçiyi izlerler. Fakat bağlantıyı engellemek için daima kontrol altındadırlar.

Bu Alan Ziyaret Etmekte ki Tehlikeler Nelerdir?
En büyük tehlike, tellerle çevrilmemiş askeri alandan dikkatsizce geçmektir. Eğer geçerseniz, hemen yakalanır ve binlerce dolar para cezası ödersiniz. Yolun sınıra yaklaştığı her nokta; GEÇILMEZ ! ASKERI BÖLGEDIR ! YASAK ALAN! levhalarıyla açıkça belirtilmiştir. Sınırın yönünden emin olmadan dikkatsizce yürümek yanlıştır. Levhalar görülemediği için gece yürüyüş yapmak tehlikelidir. Başka bir tehlikede, araba kullanırken, aracınızın issiz çamurlu yola saplanıp kalmasıdır. Kuma saplanıp suyunuzun bitmesi, öldürücü olabilir.
51. Bölge Olayı Nedir? 51. Bölge Olayı Nedir? ParanormalTR 51. Bölge , Las Vegas'ın 153 km. kuzeyinde, Groom Dry Lake yakınında olup Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri Sahası ile çevrel... 4.5 5

Hiç yorum yok:

Copyright © Paranormal Olaylar. All Rights Reserved